Nem volt könnyű győzelem..

NŐI KÉZILABDA NB I
Ipress Center-Vác – Budaörs Handball  30 – 26 (16–16)
Vác, 500 néző. V: Hargitai, Markó
Vác: Arenhart – Nascimento 6 (1), Soós 2, Temes 9 (3), Helembai 6, Basic 3, Radosavljevic 1. Csere: Balog (kapus), Farkas 2, Vukcevic, Hámori 1, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
Budaörs: Schneck – Juhos 9 (3), Horváth 3, Hornyák 4, Zsigmond 1, Pálos–Bognár 4 (1), Kiskartali 3. Csere: Györkös, Andrási (kapusok), Ivanics, Karalyos, Mézes 1, Maláti, Szabadfi, Hatala 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 12. p.: 10–6. 20. p.: 11–12. 24. p.: 15–13. 38. p.: 18–19. 45. p.: 21–23. 55. p.: 28–24. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4

Mihály Attila (a Budaörs vezetőedzője): Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a hazai csapatnak a győzelemhez! Az igazat megvallva jobban sikerült az első 45 perc, mint ahogy terveztük. Reméltük, hogy pariban tudunk maradni, de sajnos a végjátékban kulcs pillanatokban hoztunk rossz döntéseket és elbizonytalanodtunk. Ha 50 percig tart a mérkőzés ma, annak jobban örültünk volna. Kilencven százalék tőlünk kevés egy ilyen játékerőt képviselő Vác ellen. A négy gól a realitás a mai mérkőzés alapján, de örültem volna neki, ha egy kicsit jobban tudjuk tartani magunkat. Sajnos ez ma így sikerült.

Hatala Virág (a Budaörs játékosa): Egész héten keményen készültünk a mai mérkőzésre. Szerettünk volna meglepetést okozni, pontot vagy pontokat szerezni. Azt hiszem, kicsit elfáradtunk a végjátékra, ami az eredmény szempontjából végzetes hibákat jelentett. Gratulálok a váciaknak!

Szilágyi Zoltán (az Ipress Center-Vác vezetőedzője): Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. A védekezésünk az elején nem állt úgy össze, ahogy azt szerettük volna. Készültünk rá és próbáltuk elkerülni, de sajnos így is sok gólt kaptunk a vendégek gyors kontráiból. A második félidőben kapott tíz gól dicséretes. Megvoltak a hibáink, de ekkor már jobban ment a védekezés és támadásban is helyenként jól játszottunk. Nagyon értékes két pontot tartottunk itthon. Sok sikert a Budaörsnek a folytatáshoz!

Helembai Fanny (az Ipress Center-Vác játékosa): Ma este mindenképpen meg akartuk mutatni, hogy a békéscsabai mérkőzés csak egyszeri botlás volt. A második félidőre összeállt a védekezésünk, így sikerült megtörni az ellenfelet, amely nagyon keményen küzdött.