Felnőtt csapat hírei 

Vereség Dániában – A hazaút is kérdéses

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
HERNING-IKAST HB (dán)–VÁCI NKSE 39–29 (19–13)
Ikast, zárt kapuk mögött. V: Jaskins, Zabko (lettek)
IKAST: Englert – Hougaard 2, Skogrand 2, M. Sando 3, Bakkerud 5, Fauske 12 (2), N. Kristensen 1. Csere: Ryde (kapus), S. Petersen 1, Simonsen 1, Möller 3, Brandt 2, Friis 6, Troelsen 1. Edző: Kasper Christensen
VÁC: Bukovszky – Diószegi 3, Hámori 3, Lakatos R., Szabó 9 (4), Kácsor 4, Szondi 1. Csere: Bálint A. (kapus), Aron 6, Szeberényi, Bárdy, Radosavljevic 1, Pálffy A. 2. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 9. p.: 5–3. 11. p.: 6–6. 15. p.: 8–8. 24. p.: 15–10. 37. p.: 21–16. 44. p.: 27–19. 49. p.: 33–21. 53. p.: 37–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: – Húsz percig tudtuk tartani magunkat. Lakatos Rita kiválását nagyon megéreztük, védekezésben és támadásban is felborult minden, amire előzetesen készültünk és amit gyakoroltunk. Támadásban hibáztunk a befejezéseknél és a saját kapunk előtt is sokat rontottunk. Az első félidő második felében dőlt el a mérkőzés, ezt követően már csak szaladtunk az eredmény után. Sajnálom, hogy nem sikerült tíz gólon belülre kerülni. Nem szoktam erre hivatkozni, de most már tényleg tartalékosak vagyunk és ebben az összeállításban ez a szint nekünk már magas és sok volt.

Tegnap délután ezer sebből vérző csapatunk (Grosch Vivien, Helembai Fanny, Kuczora Csenge, Triffa Ágnes és a nagyon korai sérülése után Lakatos Rita sem volt bevethető) 10 gólos vereséget szenvedett az Ikast otthonában az Európa Liga csoportkörében.
Ma hajnalban újabb rossz hírt kaptunk, ugyanis törölték az Billund-Amszterdam-Budapest útvonalra megvásárolt repülőjegyeinket, amelyekre már a check-in is megtörtént….
Hajnalban már egyeztetést folytatunk az utazási irodánkkal, akik jelezték, hogy minden előzmény nélkül, a Korona vírus járványra hivatkozva törölték járatunkat.
Jelenleg próbálunk hirtelen megoldást találni, azonban a több légitársaságnál is kötelezően előírt PCR tesztjeink érvényessége is lejár ma este, amely teszt Dániában történő elvégzése esetén az eredményeket optimális esetben is 48 óra alatt kapnánk meg! Így szinte csak a charter járat bérlése maradt meg opciónak, amely foglalására azonban nagyon rövid idő all rendelkezésünkre, ráadásul borzasztóan felborítja a költségvetésünket, ezzel veszélybe sodorva egyesületünk anyagi biztonságát!
Szerdán pedig bajnoki mérkőzésünk lenne a Boglár Akadémia-SZISE csapata ellen, amely megrendezése jelen helyzetünkben, több mint bizonytalan…

Frissítés
Csapatunk 16:30-kor útnak indul Vácra, ugyanis sikerült pár óra alatt egy charter járatot találnunk, amellyel normális keretek között haza juthat csapatunk.
Sajnos a járat törlések, valamint a nem törölt, de több mint 24 óra alatt Budapestre érő járatok foglaltsága (nem volt 17 db szabad hely a járatokon) sem tette lehetővé a normál keretek között történő hazatérést. Ráadásul, a légi társaságok által előírt 72 órás PCR tesztünk is lejár ma este, új teszt készítésére, amely eredménye megérkezik pár óra alatt, pedig nem volt lehetőségünk
A több mint egy napos buszos utazás esélyét is kizártuk, hiszen Lakatos Rita derekának állapota, nem tette volna lehetővé ezt a választást! Ráadásul hirtelen nem is lett volna olyan dán szolgáltató, aki a járványhelyzetben vállalta volna ezt a távot!
Így végül charter járattal érkezünk majd Budapestre, amely a csapat szempontjából rendkívül kedvező megoldás, azonban ez anyagi szempontból igencsak megterhelő lesz egyesületünk részére…

 

Related posts