4 gólos győzelem a Békéscsaba ellen

PRAKTIKER-VÁC–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–24 (11–11)
Vác, 550
néző. V: Andorka M., Hucker.
VÁC: Csizmadia – Such 5, Ferenczy, Kuczora 8, Tyiskov-Helembai, Marincsák 5, Csire. Csere: Bukovszky (kapus), Ballai B. 2 (2), Csíkos 4, Ballai A. 3, Kovalcsik 1, Kovács. Edző: Herbert Gábor
BÉKÉSCSABA: Pásztor – Lanistanin 10 (1), Aranyi 3, Gyimesi, Bencsik 2, Román 2, Szondi 1. Csere: Mayer 2, Török 4, Termány, Csáki. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 9. p.: 4–3. 12. p.: 4–5. 17. p.: 8–5. 20. p.: 8–8. 25. p.: 9–11. 38. p.: 12–16. 43. p.: 15–19. 48. p.: 19–19. 55. p.: 24–21. 56. p.: 25–23.
Kiállítások:
4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
Herbert Gábor: – Az utolsó tíz percig a Békéscsabának állt a mérkőzés, nagyon megnehezítette a dolgunkat. Örülök, hogy a végén a védekezésváltás sikert hozott és annak is, hogy támadásban megtaláltuk az eredményes játékot, így kiszenvedtük a győzelmet.
Rác Sándor: – Vérbeli bajnoki mérkőzés volt, az ötvenedik percekig tartottuk a jó eredményt. Utána a Vác átállt az öt egyes felállásra védekezésben, amire ugyan fel voltunk készülve, mégsem a megfelelő megoldást választottuk, néhány labdát eladtunk, nem találtunk be ziccerből, így a végén megérdemelten nyert a váci csapat.