Ipress Center-Vác — Békéscsaba  37-26 (18-13)

Vác: Miklós – BAGI 7, Bató 2, SZIRÁKI 5, FABÓ 4, KÁCSOR 12(1), Benkő 1.
Csere: Gergely – Biszák, HELEMBAI 3, Tarján 2, Molnár, Kraft 1.
Kiállítások: 0 illetve 2 perc
Büntetők: 3/2 illetve 4/3

Ottó Katalin: Nem kezdtük jól a meccset, voltak pontatlanságaink, de tudatosan nagy tempót diktáltunk, ami fokozatosan őrölte fel a vendégek ellenállását. Ugyan a 8.percben még a csabaiak vezettek (4-6), de ezután összeállt a védekezésünk és a következő 10 percben egyértelmű fölénybe kerültünk (19.perc:12-7). Ezt a különbséget a félidő végéig tartani tudtuk. Bagi Kata – hibátlan teljesítménnyel – ekkor már 6 gólnál járt, Kácsor Gréti pedig 9 lövésből 8-szor volt eredményes. A második félidőben jobban eloszlottak a gólok, nyolc játékosunk is betalált. Sziráki Bogi, Helembai Lilla és Fabó Kamilla is szemet gyönyörködtető találatokat szereztek, a meccs legszebb akcióját viszont – kínai figurából – Bagi Kata és Kácsor Gréta hozták össze. Ziccerben egyszer sem hibáztunk (16/16) és szélről is nagyon hatékonyak voltunk (9/11). A kapusteljesítménnyel szintén elégedett voltam.